استارتاپ انگلیسیPapercup که بودجه جدید ده و نیم میلیون دلاری خود را صرف تحقیقات یادگیری ماشین و گسترش ویژگی کنترل کیفیت خواهد کرد تا به شخصی سازی فیلم های ترجمه شده توسط هوش مصنوعی کمک کند.

به گزارش نووانا، استارتاپ انگلیسی Papercup که کار اصلی آن توسعه فناوری های ترجمه گفتار است، اعلام کرد که بودجه جدید ده و نیم میلیون دلاری خود را صرف تحقیقات یادگیری ماشین و گسترش ویژگی کنترل کیفیت ” انسان در حلقه ” خواهد کرد که به بهبود کیفیت و شخصی سازی فیلم های ترجمه شده توسط هوش مصنوعی کمک می‌کند.
ارائه یک دوبله با کیفیت، کاری بسیار گران و وقت گیر است و هزینه دوبله یک برنامه 90 دقیقه ای از 30،000 تا 100،000 دلار برآورد می¬شود، به همین دلیل است که بیشتر فیلم های جهان به یک زبان ضبط شده اند، به عنوان مثال، 33٪ از ویدیوهای محبوب YouTube از هفته اول سال 2019 به زبان انگلیسی بوده‌اند.
Papercup که در سال 2017 توسط جسی شمن ( مدیر عامل شرکت ) و جیامنگ گائو تاسیس شد، یک راه حل ارزان قیمت برای دوبله در سیستم ترجمه مبتنی بر یادگیری ماشین ارائه می‌دهد.

الگوریتم های Papercup صدای انسان را شناسایی می‌کنند و دوبله هایی با صدای انسان را به زبان جدید ایجاد می‌کنند. بدین صورت که تولیدکنندگان محتوای ویدئویی پس از بارگذاری فیلم های خود، زبان مقصد مشخص می‌کنند و منتظر بررسی کیفیت صدا توسط تیم های بومی زبان Papercup می¬مانند تا پس از آن ترجمه ویدئو با صوت مصنوعی را دریافت کنند.

کانال هایSky News ، Discovery، YouTube Yoga، Adrienne و DIY Creators را از جمله مشتریان این استارتاپ هستند. شرکت مذکور مدعی است که تنها در 12 ماه گذشته بیش از 80 میلیون نفر فیلم های ترجمه شده با صدای هوش مصنوعی را مشاهده کرده‌اند.
جیمز مک کلورگ، مدیر سرمایه گذاری و مشارکت Sky، در بیانیه ای از امکان گسترش چشم گیر مخاطبان و تنوع بازار که موجب رونق تجارت می¬شود بعنوان اولین ظرفیت های ایجاد شده در پی همکاری با Papercup، یاد کرد.
LocalGlobe و Sands Capital Ventures در کنارSky ، GMG Ventures، Entrepreneur First و BDMI سرمایه گذاری مشترک در Papercup را بر عهده داشتند.
همچنین ویلیام تونستال پدو، بنیانگذار Evi Technologies و ژوبین قهرمانی، رئیس پیشینUber و محقق و عضو ارشد در حوزه هوش مصنوعی؛ سرمایه گذاران شخصی و خصوصی این پروژه هستند.
بعلاوه اینکه بعنوان بخشی از این سرمایه گذاری، Papercup از طرف “صندوق آینده” هم حمایت می¬شود. این صندوق، پس از آغاز همه گیری کرونا توسط دولت انگلیس و بمنظور سرمایه گذاری در حوزه استارتاپ های فناوری راه اندازی شد.

مترجم : زهرا دبستانی
منبع : سایت venturebeat.com