مایکل سیلور مدیر اجرایی شرکت مایکرو استراتژی اعلام کرد که قصد دارند تا ۴۰۰ میلیون دلار اوراق بهادار را به صورت بیت‌کوین عرضه کنند.

به گزارش نووانا به نقل از سایت خبری blockchain.news، مایکرو استراتژی بزرگترین شرکت ارائه خدمات تحلیل اطلاعات در جهان اعلام کرده این شرکت با درامد ۴۰۰ میلیون دلاری حاصل از عرضه اوراق بهادار، سرمایه گذاری در بیت‌کوین را افزایش خواهد کرد. آقای مایکل سیلور مدیر اجرایی این شرکت اظهار داشت آن‌ها قصد دارند تا ۴۰۰ میلیون دلار اوراق بهادار را به صورت بیتکوین عرضه کنند.

مایکرو استراتژی اعلام داشته این شرکت قصد دارد تا معادل ارزش ۴۰۰ میلیون دلار اوراق قرضه اولویت دار با قابلیت تبدیل صادر کنند که این اوراق قابل تبدیل به سهام شرکت خواهد بود. این امر در چهارچوب قانون ۱۴۴ مربوط به فعالیت اوراق قرضه خواهد بود که فقط برای سرمایه‌گذاران واجد صلاحیت شرکتی در دسترس خواهد بود.

این شرکت همچنین قصد دارد تا به خریداران اولیه این مجوز را بدهد تا از تاریخ شروع عرضه به مدت ۱۳ روز، میزان ۶۰ میلیون دلار بیشتر از مقدار اصلی اوراق، خریداری کنند. این ارائه منوط به وضعیت بازار و سایر شرایط می‌باشد و هیچ تضمینی در مورد اینکه ، چه زمانی یا با چه شرایطی ممکن است تکمیل شود وجود ندارد.

کمی پیشتر آقای مایکل سیلور مدیر اجرایی مایکرو استراتژی بیان کرده بود که شرکت آن‌ها ۲،۵۷۴ بیتکوین دیگر آن‌هم در زمانی که ارزش آن معادل ۱۹،۴۲۰ دلار بوده جمعا به ارزش حدود ۵۰ میلیون دلار خریداری کرده. در حال حاضر حجم بیتکوین خریداری شده چیزی حدود 40،824 سکه می‌باشد.
مایکرواستراتژي اوایل امسال با سرمایه‌گذاری در بیتکوین یکی از بزگترین گام‌هایی را برداشته که اکوسیستم‌های سازمانی تا کنون دیده‌اند. آقای مایکل سیلور همچنین بیان داشته به باور او رمز ارز، طلای دیجیتالی است که هوشمندتر و موثرتر از پول است.

با توجه به قیمت بیتکوین در زمان انتشار خبر، میزان ذخیره بیتکوین شرکت مایکرو استراتژی در حال حاضر بیشتر از ۷۸۰ میلیون دلار بوده و این شرکت یک میلیارد دلاری حدود ۶۵٪ سود از سرمایه گذاری ۴۷۵ میلیون دلاریش بدست آورده.

با اینکه به نظر می‌رسد استفاده از بیتکوین در مقیاس سازمانی در حال افزایش است، مدیر اجرایی Real Vision Group، آقای رائول پال اخیرا بیان داشته با توجه به این واقعیت که که سیلور بسیار مشتاق بیتکوین است ممکن است از گویش صحیح یک خزانه‌دار شرکت صحبت نکرده و این اتفاقی است که باید بیافتد.

مترجم : کارشناس حوزه فناوری محمد مهدی مستوفی
منبع : https://blockchain.news/news/microstrategy-issue-400-million-securities-offering-more-bitcoin