مدیرعامل هلدینگ فناوری نگاه رویکرد اصلی این شرکت را نگاه مشارکت جویانه با سایر بخش‌های اکوسیستم مالی و فناوری عنوان کرد و گفت: موفقیت در اکوسیستم مالی در گرو همکاری با فین‌تک‌ها است و یکی از وظایف هلدینگ نگاه ایجاد حلقه ارتباطی میان فین تک‌ها و رگولاتور است.

حسین اسلامی در نشست خبری در خصوص فعالیت های این مجموعه گفت: هلدینگ نگاه شرکتی نوپا است که با تجربه و سابقه سال های فعالیت بانک کارافرین در حوزه فناوری تاسیس شده است و هدف این شرکت ارائه خدمات فناورانه به بانک کارافرین و شرکت های تابع آن است.

فین تک ها برنده آینده کشور هستند

وی با تاکید بر این که فین تک ها برنده آینده کشور هستند، گفت: هلدینگ های فناوری و بانک ها تنها در صورتی می توانند فعالیت های خود را توسعه دهند که همکاری و تعامل خوبی را با فین تک ها ایجاد کنند و موفقیت در این اکوسیستم در گرو همکاری با فین تک ها است.

مدیر عامل هلدینگ نگاه رویکرد اصلی این مجموعه را نگاه مشارکت جویانه با سایر بخش‌های اکوسیستم عنوان کردو گفت: اگر اعتقاد داشته باشیم که کاری را سایر فعالان این حوزه در قالب شرکت‌های فناوری کوچک انجام می‌دهند، سعی خواهیم کرد که در داخل مجموعه آن فعالیت را اجرایی نکرده و ازر کمک این شرکت ها بهره ببریم.

اسلامی با اشاره به اینکه هولدینگ نگاه به سادگی می‌توانند زبان مشترکی میان فین‌تک‌ها و رگولاتور در این اکوسیستم ایجاد کند، اظهار داشت: بسیاری از فین‌تک‌ها یا با زبان رگولاتور آشنایی ندارند یا نمی‌توانند خود را با آن تطابق دهند از همین رو این مجموعه می تواند  در این مسیر به آنان یاری کند؛ چون یکی از وظایف هولدینگ نگاه ایجاد حلقه ارتباطی در این دو بخش است.

مدیرعامل هلدینگ فناوری نگاه با اشاره به شرکت های زیر مجموعه این مجموعه گفت: نگاه بانک و نگاه پرداخت دو شرکت زیر مجموعه هولدینگ نگاه هستند که به منظور برطرف کردن نیازهای بانک کارافرین و شرکت های زیر مجموعه آن ایجاد شده و در گام های بعدی به سایر شرکت های فعال در اکوسیستم نیز سرویس دهی خواهند کرد.

همکاری نگاه با یکی از VCهای زیر مجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت

اسلامی با اشاره به فعالیت‌های این هلدینگ برای مشارکت و همکاری با یکی از VCهای زیر مجموعه موسسه دانش‌بنیان برکت اظهار داشت: همکاری ما با این شرکت ‌سرمایه‌گذاری فقط در قالب سرمایه‌گذاری نخواهد بود؛ بلکه تصمیم داریم تا بازار بزرگتری برای فین‌تک‌ها ایجاد کنیم.

افزایش سرمایه ۱۳۰ میلیاردی هلدینگ نگاه

وی یادآور شد: سرمایه هلدینگ نگاه از ۲۰ میلیارد تومان اولیه به ۱۵۰ میلیارد تومان در حال تحقق ودر حال مراحل ثبت است و این مجموعه همچنین در حال دریافت مجوزهای لازم از بانک کارآفرین برای افزایش سرمایه هلدینگ به ۳۰۰ میلیارد تومان است و قصد دارد با همکاری    VC موسسه دانش‌بنیان برکت در ۶ ماه آینده ۶۰ میلیارد تومان در فین‌تک‌ها سرمایه‌گذاری کند.

همکاری با ۷ بانک برای ایجاد یک پلتفرم بانکداری باز

اسلامی یکی دیگر از برنامه‌های این هلدینگ همراهی با ۷ بانک خصوصی برای ایجاد یک پلتفرم بانکداری باز عنوان کرد و گفت: این مجموعه با توجه به نگاه مشارکت جویانه در این بخش با همکاری کانون بانک‌های خصوصی و با مشارکت ۷ بانک اقدام به ایجاد این پلتفرم کرده است.

وی افزود:  شاید بتوان با در اختیار گذاشتن API روی پلتفرم‌های فینوتک یا فرابوم از خدمات بانکداری باز برخوردار شویم؛ اما در یک فضای اقتصادی ارائه سرویس به تنهایی مطرح نیست و هنوز مشخص نیست که اکوسیستم مالی در کشور به حضور چه تعداد  پلتفرم های باز نیازمند است و آیا  مانند فضای اپراتوری تعداد یک یا دو اپراتور کفایت می‌کند یا تعداد بیشتری می‌توانند در این فضا فعالیت کنند ویا تمام آنها باید در یک پلتفرم ادغام شوند.

اسلامی تاکید کرد ایجاد یک پلتفرم به معنای عدم همکاری با سایر پلتفرم‌های فعال در حوزه بانکداری باز نیست و همانطور که فرابوم و فینوتک نیز در شرایط فعلی با یکدیگر همکاری می‌کنند به تبع این پلتفرم جدید همکاری و تعامل خوبی با سایر پلتفرم های بانکداری باز خواهد داشت و همکاری ۸ بانک در ایجاد یک بستر پلتفرم بانکداری باز می‌تواند تحولی در این بخش ایجاد کند.

ارتقاء کربنکینگ بانک کارآفرین

علیرضا بهمنی، مدیرعامل شرکت نگاه بانک، نیز در این مراسم گفت: هلدینگ فناوری نگاه ا قرار است بازوی اجرایی بانک کارآفرین در حوزه فناوری باشد و مصوب شده در شرکت نگاه بانک تمرکز بیشتر روی مسائل اجرایی و عملیاتی باشد .

وی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰ بیشتر تمرکز این شرکت بر ساختارهای فعلی است و بعد از ۱۴۰۰ روی ساختارهای جدید تمرکز می شود و قصد داریم به غیر از مسائل اساسی و حساس بانک از هم‌فکری و توان شرکت‌های بیرونی استفاده کنیم.

بهمنی با اشاره‌به اجرای پروژه‌هایی مانند هم‌آفرین، رمزآفرین در نگاه بانک گفت: تمامی این پروژه‌ها با کمک شرکت‌های بیرونی و مشارکت آنان انجام شده است و  بانک کارآفرین در حال ارتقای کُر یا سامانه یکپارچه بانکی خود با بهره گیری از توان داخل مجموعه است.

وی در پاسخ به پرسشس در خصوص تغییر کر بانک اظهار داشت: کر بانک کارآفرین یک هسته خارجی است؛ اما هم‌اکنون از سوی خود شرکت پشتیبانی می‌شود و دیگر به شرکت خارجی وابسته نیست و این کر جوابگوی نیازهای بانک است و توانسته با تغییراتی که روی آن اعمال شده؛ سرویس‌های جدید بانک را  نیز ارائه دهد.

ابراهیمی

ارائه خدمات با ارزش افزوده هدف اصلی نگاه پرداخت

هادی ابراهیمی، مدیرعامل شرکت نگاه پرداخت نیز در این مراسم اعلام کرد: نگاه بخش پرداختی این هلدینگ به ارائه خدمات با کیفیت و خلق ارزش افزوده برای مشتریان است و با توجه به این که در حوزه پرداخت با توجه به ارائه خدمات مشتریان میان شرکت ها شناور هستند این شرکت در حال تلاش برای ارائه سرویس هایی است که موجب وفاداری مشتریان شود.

وی خاطر نشان کرد: به زودی تفاهم‌نامه پرداخت‌یاری را با شاپرک امضا می شود  و در صدد ارائه سرویس‌های متنوع پرداختی به کاربران خود چه در قالب درگاه پرداخت و چه در قالب دستگاه‌های کارتخوان هستند.

وی در خاتمه یکی دیگر از برنامه‌های نگاه پرداخت در حوزه کیف‌پول را همکاری با همراه اول و شرکت خدمات انفورماتیک عنوان کرد.