شرکت ریپل که چندی پیش کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از آن‌ها به جرم فروش اوراق بهادار به ثبت نرسیده شکایت کرده بود، اکنون با درگیری حقوقی دیگری با شرکت Tetragon Financial Group پیدا کرده است. در پی درخواست Tetragon برای منع موقت این شرکت از معاملات، ارزش XRP سقوط کرد و جایگاه خود را به ارز دیجتال Litecoin داد.

به گزارش نوانا به نقل از وبسایت financemagnates، ریپل پس از اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه این شرکت، با چالش قانونی دیگری رو‌برو شد. شرکت Tetragon Financial Group در دادگاهی در ایالت دلاور علیه ریپل شکایت کرد و از شعبه این شرکت در سانفرانسیسکو خواست تا سهام ممتاز آن‌ها را برگرداند. در پی این اقدام ارز دیجیتال XRP به اخبار منتشر شده واکنش منفی نشان داد و ارزش آن ۵٪ سقوط کرد. اکنون لایتکوین جایگاه XRP را به عنوان چهارمین ارز دیجتال با ارزش جهان، تصاحب کرده‌است.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سایت خبری بلومبرگ، شرکت Tetragon از دادگاه درخواست کرده تا ریپل را از استفاده از نقدینگی و دیگر دارایی‌هایش، تا زمانی که پرداخت انجام نشده، منع کند. بعلاوه این گروه تجاری درخواست یک دادگاه خارج از نوبت را داد و همینطور از دادگاه درخواست کرده تا با یک دستور اولیه برای شرکت ریپل قرار منع صادر کند.

ریپل اساس این شکایت را مردود دانست و ذکر کرد که این دادخواست هیچ پایه و اساسی ندارد. در توافقنامه سری C ریپل، بندی وجود دارد که به موجب آن اگر XRP در آینده به عنوان اوراق بهادار تلقی شود، Tetragon این حق را دارد که خسارت خود را از دارایی‌های ریپل برداشت کند. ریپل در پاسخ رسمی به این اقدام بیان داشت، این مایه ناامیدی ماست که Tetragon به شکل نابرابری بدنبال کسب منفعت از نبود مقررات شفاف در ایالات متحده است. ما باور داریم دادگاه این شفافیت را ایجاد خواهد کرد و از جایگاه خود مطمئن هستیم.

در ماه گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه ریپل دادخواستی را تنظیم کرد که به موجب آن XRP به عنوان اوراق بهادار معرفی شده و شرکت ریپل به همراه دو تن از مدیران اجراییش به عرضه اوراق بهادار به ثبت نرسیده به ارزش ۳/۱ میلیارد دلار، متهم شدند.

در پی انتشار این خبر ارزش XRP ۶۰٪ کاهش یافت و صاحبان این ارز دیجیتال اقدام به فروش دارایی خود کردند که سبب شد تا حجم فروش آن در بازار به ۵۰ میلیارد دلار برسد. برخی صرافی‌های دیجیتال معامله XRP را متوقف کردند و برخی دیگر آن را از فهرست ارزهایی دیجیتال خود خارج کردند. با سقوط ارزش این ارز دیجیتال از ۲۹ میلیارد دلار به ۱۰ میلیارد دلار در طی دو هفته، هر واحد آن به ارزشی معادل ۲۲/0 دلار معامله می‌شود.

Litecoin پس از آن که ارزش بازار آن به 7/10 میلیارد دلار، یعنی ۵۰۰ میلیون دلار بیشتر از XRP رسید، جایگاه چهارمین ارز دیجیتال با ارزش در جهان را کسب کرد.

مترجم : کارشناس حوزه فناوری محمد مهدی مستوفی
منبع : https://www.financemagnates.com/cryptocurrency/news/ripple-faces-another-lawsuit-litecoin-beats-xrp