تیم مدیریت سرمایه‌گذاری بانک مرگان استنلی سهام خود را در مایکرواستراتژی، شرکت فعال در حوزه بیتکوین، سال گذشته بیش از ۱۰٪ افزایش داد.

به گزارش نووانا به نقل از سایت خبری بلومبرگ، براساس اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا، این بانک در پایان ماه دسامبر ۷۹۲،۶۲۷ سهم از مایکرواستراتژی را در اختیار داشت. 9/10 درصد سهام این شرکت ارزشی تقریبا معادل ۴۲۰ میلیون دلار دارد.

آقای مایکل سیلور مدیر اجرایی شرکت مایکرواستراتژی، که از موافقان سرسخت بیتکوین است، به میزان روزافزونی نقدینگی این شرکت را به ارز دیجیتال تبدیل می‌کند و حتی برنامه دارد تا با استفاده از سهام قابل تبدیل شرکتش اقدام به خرید بیتکوین کند. ماه گذشته وی به طور علنی ایلان ماسک را ترغیب به انجام چنین کار مشابهی در شرکت تسلا کرد. سهام مایکرواستراتژی در مقایسه با افزایش 8/1 درصدی ارزش شاخصS&P 500، با بالا رفتن قیمت بیتکوین، ۳۷٪ افزایش یافته.

براساس اسناد ثبت دوره‌ای به دست‌آمده توسط بلومبرگ، شرکت‌های First Trust Advisor، BlackRock INC و Vanguard Group، جزء سهامداران اصلی مایکرواستراتژی می‌باشند.

مترجم : کارشناس حوزه فناوری محمد مهدی مستوفی
منبع : https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-01-09/morgan-stanley-unit-boosts-stake-in-bitcoin-loving-microstrategy