به گزارش نووانا، به منظور ساده سازی حفظ امنیت و حریم خصوصی کودکان در فضای مجازی مایکروسافت در حال آزمایش امکان افزودن حالت ویژه کودکان به مرورگر اینترنتی اج است.

به نقل از انگجت، والدین با استفاده از این حالت مرورگر اج می‌توانند وب سایت‌های نامناسب را بلوکه کنند و به راحتی در مورد قابل بازدید بودن یا نبودن وب سایت‌ها برای فرزندان خود تصمیم‌گیری کنند.

یکی دیگر از مزایای استفاده از این حالت، فعال شدن قابلیت جستجوی ایمن جستجوگر بینگ است که دسترسی کودکان به محتوای نامناسب را بلوکه می‌کند.

مایکروسافت این خدمات را برای افراد ۵ تا ۱۲ ساله ارائه می‌کند و فعلاً برای کسب اطمینان از قابلیت‌های آن در حال تست محدود این سرویس بر روی مرورگر اج است. اگر مرورگر اج به طور پیش فرض سایتی را برای کودکان نامناسب تشخیص داده و بلوکه کرده باشد، ولی والدین خواستار دسترسی به آن باشند، می‌توانند سایت یادشده را از حالت غیرقابل دسترس برای کودکان خارج کنند.

به نقل از مهر، مایکروسافت برای جذاب کردن مرورگر اج برای کودکان چند مضمون کودکانه نیز برای مرورگر یادشده در نظر گرفته که در صورت تمایل قابل فعال کردن هستند. زمان راه اندازی عمومی این خدمات مشخص نیست.